Bahagian Pentadbiran

Fungsi

• Mengurus sumber manusia dan pembangunan organisasi seperti urusan pengambilan kakitangan, penstrukturan semula organisasi, pertukaran kakitangan, syor-syor perjawatan, latihan, kursus dan tatatertib.
• Mengurus Aset & Inventori.
• Menyelaras sistem rekod fail Kementerian.
• Mengurus tempahan dan bil-bil pembayaran.
• Menyediakan pengurusan pengangkutan Kementerian.
• Menguruskan penerimaan/penghantaran dokumen dan surat menyurat Jabatan .
• Menyediakan perkhidmatan khidmat pelanggan Kementerian.
• Urusetia Mesyuarat Pengurusan Kementerian, Tatatertib, Mesyuarat Sambutan perayaan Rasmi dll .
• Mengurus kualiti dan prestasi Kementerian mengikut arahan yang berkuatkuasa.
• Memastikan keceriaan, kebersihan dan keselamatan Jabatan dan pelaksanaan Amalan mengikut Pekeliling yang berkuatkuasa

Carta Organisasi

Direktori

Kementerian Kerajaan Tempatan Dan Perumahan,
Tingkat 15,
Wisma Innoprise,
Jalan Sulaman,Teluk Likas,
88817 Kota Kinabalu.
No Telefon : 088-430563
No. Faks : 088-383172

...
KPSU (A)
Jurianah Juti
-
...
Pegawai Tadbir
Flora Alik
Flora.Alik@sabah.gov.my
...
Penolong Pegawai Tadbir
Dg. Zubaidah Ag. Yakob
DgZubaidah.AgYakob@sabah.gov.my
...
Penolong Pegawai Tadbir
Alipah Hj. Mohd Yusof
Alipah.Yusof@sabah.gov.my
...
Penolong Pegawai Tadbir
Mohd Borhan Ag. Tuah
MohdBorhan.AgTuah@sabah.gov.my
...
Pembantu Tadbir
Kalimah Binti Asmat
-
...
Pembantu Tadbir
Cassy Junior Panikar
Cassy.Panikar@sabah.gov.my
...
Pembantu Tadbir
Awg Mohd Khairuddin Hanis Bin Ag Kachee
-
...
Pembantu Tadbir
Zurafizah Binti Zaini Anis
-
...
Pemandu Kenderaan
Zamri Yusof
Zamri.Yusof@sabah.gov.my
...
Pemandu Kenderaan
Maznizam Uling
Maznizam.Uling@sabah.gov.my
...
Pemandu Kenderaan
Marcellinus George
Marcellinus.George@sabah.gov.my
...
Pemandu Kenderaan
Juari Alip
Juari.Alip@sabah.gov.my
...
Pemandu Kenderaan
Abdul Wahid Stu
-
...
Pegawai Khidmat Pelanggan
Beatrice Tarajih
-
...
Pembantu Awam
Farina Talin
-
...
Pembantu Tadbir
Dympna Jouman
Dympna.Jourman@sabah.gov.my
...
Pembantu Tadbir
Noraini Ali
Noraini.Ali@sabah.gov.my
...
Pembantu Penguatkuasa
Masaini Bte Setu @ Ibrahim
Masaini.Setu@sabah.gov.my
...
Pembantu Penguatkuasa
Robin Roy Guntala
RobinRoy.Guntala@sabah.gov.my
...
PSH
Zulpizi Saini
Zulapizi.Sainih@sabah.gov.my

Hak Cipta Terpelihara © 2020 Kementerian Kerajaan Tempatan dan Perumahan.


PENAFIAN: Pentadbir dan operator laman web ini tidak bertanggungjawab terhadap sebarang kerugian atau kerosakan yang dialami kerana
menggunakan sebarang maklumat yang terdapat di dalam laman web ini.


Dikemaskini Pada : 08/09/2020