Mantan Menteri

...
Datuk Seri Panglima Haji Hajiji Haji Noor
3/2004 - 4/2018
...
YB Datuk Seri Panglima Mohd Salleh Tun Said
27/3/2001 - 13/3/2004
...
YB Datuk Seri Panglima Haji Yahya Hussin
23/3/1999 - 26/3/2001
...
YB Datuk Seri Panglima Hj. Lajim Hj. Ukin
20/11/1995 - 22/3/1999
...
YB Datuk Yong Teck Lee
Timbalan Ketua Menteri merangkap Menteri KKT&P
24/3/1994
...
YB Datuk Joseph Kurup
10/4/93 - 23/3/1994
...
YB Datuk Ahmad Bahrom Datuk Hj. Abu Bakar Titingan
Timbalan Ketua Menteri merangkap Menteri KKT&P
7/5/1986
...
YB Datuk Kadoh Ferdinand Agundong
23/4/1985 - 6/5/1986
...
YB Datuk Ayub Aman
Lantikan Kedua
1/5/1984 - 21/4/1985
Lantikan Pertama
22/6/1982 - 22/1/1984
...
YB Datuk Yap Pak Leong
Lantikan Kedua
27/4/1981 - 21/6/1982
Lantikan Pertama
30/3/1980 - 26/4/1981
...
YB Datuk Joseph Pairin Kitingan
17/7/1976 - 9/3/1980
...
YB Datuk Peter Joinod Mojuntin
Terlibat dalam kemalangan 'Double Six' pada 6/6/1976
20/4/1976
...
YB Datuk Salleh Bin Datuk Hj. Sulong
9/10/1971 - 17/7/1975
...
YB Datuk Habib Abdul Rahman
14/2/1968 - 1/10/1971
...
YB Datuk Pang Tet Tshung
Lantikan Kedua
11/5/1967 - 14/2/1968
Lantikan Pertama
2/1/1965
...
YB Datuk Harris Mohd Salleh
31/8/1963 - 28/6/1964
...
YB Datuk G.S Sundang
Timbalan Ketua Menteri merangkap Menteri KKT&P
1960an

Hak Cipta Terpelihara © 2020 Kementerian Kerajaan Tempatan dan Perumahan.


PENAFIAN: Pentadbir dan operator laman web ini tidak bertanggungjawab terhadap sebarang kerugian atau kerosakan yang dialami kerana
menggunakan sebarang maklumat yang terdapat di dalam laman web ini.


Dikemaskini Pada : 08/09/2020