Tribunal Tuntutan Perumahan

Latar Belakang

Tribunal Tuntutan Pembeli Perumahan (TTPP) merupakan satu badan bebas yang ditubuhkan ekoran pindaan kepada Enakmen Pemajuan Perumahan (Kawalan dan Perlesenan) 1978 sebagaimana yang diperuntukan dibawah Seksyen 19A, Bahagian VII, Enakmen Pemajuan Perumahan (Kawalan dan Perlesenan) (Pindaan) 2005 yang berkuatkuasa mulai 2 Julai 2007.

Objektif

TTPP menyediakan alternatif untuk mendengar dan mengadili tuntutan pembeli rumah yang menuntut gantirugi/pampasan daripada pemaju perumahan dengan cara yang lebih mudah, murah dan cepat.

Piagam Pelanggan

Semua kes tuntutan perumahan yang diterima akan diselesaikan dalam tempoh 60 hari bekerja dari tarikh pemfailan dengan syarat semua dokumen tuntutan lengkap dan teratur.

Carta Organisasi

Direktori

Setiausaha
Kementerian Kerajaan Tempatan Dan Perumahan,
Tingkat 8, Blok A, Wisma Tun Fuad Stephens,
88999 Kota Kinabalu.
No Telefon : 088-270524/525
No. Faks : 088-270523

...
Pengerusi
Ambrose Godfrey Lim
Ambrose.Lim@sabah.gov.my
...
Jurukur Bangunan
Md. Herddy Erzuan Md. Sidik
MohdHerddyErzuan.MohdSidik@sabah.gov.my
...
Pegawai Undang-Undang
Nicola Jayne Yasambun
NicolaJayne.Yasambun @sabah.gov.my
...
Pembantu Setiausaha Pejabat
Diweh @ Ros Hj. Daleh
Ros.Daleh@sabah.gov.my
...
Pembantu Tadbir
Fidelia Wong
Fidelia.Wong@sabah.gov.my
...
Pembantu Rendah Awam
Noraini Safiri
Noraini.Safiri@sabah.gov.my
...
Pembantu Rendah Awam
Jangol Sekul
Jangol.Sekul@sabah.gov.my
...
Pemandu Kenderaan
Francis John Markus
Francis.John@sabah.gov.my

Hak Cipta Terpelihara © 2020 Kementerian Kerajaan Tempatan dan Perumahan.


PENAFIAN: Pentadbir dan operator laman web ini tidak bertanggungjawab terhadap sebarang kerugian atau kerosakan yang dialami kerana
menggunakan sebarang maklumat yang terdapat di dalam laman web ini.


Dikemaskini Pada : 08/09/2020